Obvod náramku: 18 cm nebo na přání

Skladem 23 ks

350 Kč

+

Certifikát pravosti

Naše šperky pochází z pravých minerálů

Nejvyšší kvalita minerálů Záruka 24 měsíců Garance vrácení peněz

O náramku

Třpytivý vzhled, vyzdvihnutý jemnými prasklinkami, náramku ze zkamenělé pryskyřice Jantar, který v záblescích světla hází své zbarvení do medové až zlaté a ve stínu hraje hnědými barvami. Svým vzhledem odráží svůj původ z přírody, se kterou má pevné spojení.

O jantaru

Jantar je zkamenělá pryskyřice pravěkých stromů stará až 50 milionů let. Jantar tedy sice není kamenem, ve šperkařství se však za něj považuje. Nejznámějšími barvami jantaru jsou zlatá, medová, hnědá i žlutá. Některé jantary mohou však mít i mléčnou, zelenou či černou barvu. Platí, že čím tmavší jantar je, tím je starší. Jantary často mohou obsahovat kousky malých kamínků, rostlin nebo hmyzu, které se na sebe pryskyřice nalepila při vytékání ze stromu. Takové jantary jsou velice sběratelsky cenné.

Nejbohatší naleziště jantaru se nachází v oblasti Baltského moře. Mezi další naleziště patří Rumunsko, Německo, Sicílie, Madagaskar, jižní Amerika a další. Zajímavé je, že v každé zemi nalézáme pokaždé jiný, pro danou zemi specifický druh jantaru. Na Novém Zélandu je například typický jantar s příměsí černého uhlí.

Další produkty z Jantaru

Jaké jsou jeho účinky?

  • Zbavuje tělo negativní energie a projasňuje mysl.
  • Zahání deprese a sebevražedné myšlenky.
  • Podporuje dýchací, močové, trávicí a nervové ústrojí.
  • Vyrovnává činnost hormonálních žláz.
  • Má protizánětlivé účinky.

Mohlo by se vám také líbit